אתר המסלקה הפנסיונית של משרד האוצר

משרד האוצר דוח מסלקה פנסיונית

משרד האוצר, באמצעות אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון, הוא הגוף האחראי על הקמת  אתר מסלקה הפנסיונית והסדרת פעילותה. המסלקה הפנסיונית היא מערכת ממוחשבת מרכזית המרכזת את כל נתוני החיסכון הפנסיוני של אזרחי ישראל, ומאפשרת לכל אדם לקבל תמונת מצב מקיפה של חסכונותיו בקופות הגמל, קרנות הפנסיה, ביטוחי המנהלים וקרנות ההשתלמות השונות.
באמצעות המערכת, כל חוסך יכול להפיק דוח מסלקה פנסיונית מקיף הכולל מידע על היתרות הצבורות, ההפקדות, הרווחים, דמי הניהול, הכיסויים הביטוחיים ועוד. הדוח מספק ״צילום מצב״ עדכני של תיק החיסכון האישי ומאפשר קבלת החלטות מושכלת יותר לגבי ניהול הכספים והתכנון הפיננסי העתידי.
משרד האוצר הוביל את חקיקת חוק המסלקה, הגדיר את כללי האסדרה, את לוחות הזמנים להעברת המידע מהגופים המוסדיים, את דרישות אבטחת המידע ועוד. כל זאת במטרה להקים מערכת אמינה, שקופה ויעילה שתשפר את רווחת החוסכים ותתרום להגברת התחרות בשוק הפנסיוני בישראל.

אתר המסלקה הפנסיונית של משרד האוצר

כחלק מהקמת המסלקה הפנסיונית, השיק משרד האוצר אתר אינטרנט ייעודי לשירות. אתר המסלקה הפנסיונית של משרד האוצר, הנגיש מאפשר לכל אזרח להירשם לשירות בקלות ובמהירות ולהתחיל ליהנות ממגוון היתרונות שהמערכת מציעה.
באתר ניתן למצוא מידע מקיף על אודות המסלקה – מהו תפקידה, מה הם יתרונותיה, איך היא פועלת ועוד. בנוסף, מופיעות באתר הוראות ברורות לתהליך ההרשמה הכולל מספר שלבים פשוטים. האתר כולל גם מדריכים מפורטים לשימוש במערכת, תשובות לשאלות נפוצות וערוצי יצירת קשר נוחים עם הגורמים הרלוונטיים לקבלת מענה על כל בעיה או תקלה.
אתר המסלקה עוצב בצורה נגישה וידידותית למשתמש, מתוך ראייה שהשירות מיועד לכלל הציבור, וחשוב שכל אזרח יוכל להשתמש בו בקלות. משרד האוצר משקיע משאבים ניכרים בהטמעת המערכת ובהנגשת השירות דרך האתר, כחלק מחזון ״פנסיה בהישג יד לכל אחד ואחת״.

הוצאת דוח מסלקה פנסיונית

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של המסלקה הפנסיונית הוא האפשרות של כל אדם להוציא דוח מקיף על החיסכון הפנסיוני שלו בכל רגע נתון. דוח המסלקה הפנסיונית מרכז את כל המידע מכל קופות הגמל, קרנות הפנסיה, ביטוחי המנהלים וקרנות ההשתלמות בהן יש לחוסך כספים, ונותן לו סקירה רחבה ומעמיקה על המצב הנוכחי ועל תחזית הזכויות הצפויה לו בעת פרישה.

הדוח כולל נתונים חשובים כמו:

 • היתרות הצבורות והרווחים שנצברו בכל אחד מהמוצרים.
 • פירוט ההפקדות שבוצעו בתקופה האחרונה.
 • סכום דמי הניהול שנגבו מהחוסך בכל חשבון.
 • סוגי המסלולים בהם מנוהלים הכספים ורמת הסיכון שלהם.
 • הכיסויים הביטוחיים הקיימים במוצרים השונים כמו ביטוח שארים או אובדן כושר עבודה.
 • תחזית הקצבה החודשית הצפויה במועד הפרישה.

הוצאת דוח המסלקה הפנסיונית מתבצע באמצעות כניסה לאתר המסלקה באמצעות שם משתמש וסיסמה אישית, ולחיצת כפתור. המערכת דואגת להעביר את הבקשה לכל הגופים המוסדיים הרלוונטיים, מרכזת את המידע שהתקבל מכל הגופים ותוך 3 ימי עסקים לכל היותר הדוח המלא מוכן לצפייה בחשבון האישי.
הכל בצורה דיגיטלית, ללא צורך בפנייה לגוף כזה או אחר, בקליק אחד פשוט מהמחשב או מהסמארטפון. זהו שירות חדשני של משרד האוצר המקל מאוד על האזרח את התהליך ומאפשר לו להיות הרבה יותר מודע ומעורב בחסכון לעתיד.
עם הדוח המקיף והמפורט ביד, כל חוסך יכול לקבל החלטות נכונות וחכמות יותר לגבי ניהול הכספים שלו, להשוות בין המוצרים, לאתר כשלים ולתקן אותם בזמן. ללא ספק כלי רב עוצמה לשיפור החיסכון והגדלת הפנסיה העתידית.

מסלקה פנסיונית של משרד האוצר

המסלקה הפנסיונית של משרד האוצר היא מהפכה של ממש בכל הקשור למעקב, בקרה ושליטה של הציבור הרחב בישראל על החיסכון הפנסיוני שלו. באמצעות פלטפורמה דיגיטלית נגישה ונוחה לתפעול, המסלקה מחברת בין כל הגופים המוסדיים הפועלים בתחום הפנסיוני ויוצרת ״סופרמרקט פנסיוני״ אחד גדול ומקיף לטובת ולרווחת כלל האזרחים.

הקמת המסלקה ע״י משרד האוצר נועדה להתמודד עם מספר אתגרים מהותיים:

 • חוסר המודעות של החוסכים למצב חסכונותיהם ולזכויות הפנסיה הצפויות להם.
 • פיזור החסכונות במספר רב של קופות וגופים, ללא ראייה כוללת אינטגרטיבית.
 • חוסר היכולת לנטר ולעקוב אחר ההפקדות השוטפות והתשואות המושגות.
 • היעדר כלים להשוואה בין המוצרים השונים ולקבלת החלטות מושכלות.
 • בזבוז כספי עמלות מיותרות עקב חוסר מודעות ופיזור החיסכון.

עם עליית המסלקה לאוויר, כל אזרח יכול להתחבר בקלות ולצפות במידע המקיף ביותר הקיים עליו בכל הגופים במקום אחד, תוך שקיפות מלאה וללא עלות. הנגשת המידע מייצרת מודעות, והמודעות מובילה לפעולה ולשיפור המצב. כל אדם יכול לראות את התמונה הכוללת, לזהות חוזקות וחולשות, לבצע התאמות נדרשות, לחסוך בעלויות מיותרות ולעצב את עתידו הפנסיוני בצורה טובה וחכמה יותר.
משרד האוצר מפקח באופן הדוק על עבודת המסלקה, מוודא את קיום כל הדרישות הרגולטוריות והאבטחה של המידע הרגיש, מתחזק ומשפר את המערכת ללא הרף. אין ספק שהמסלקה הפנסיונית של משרד האוצר היא מיזם חברתי חשוב בעל ערך עצום לכל אזרחי ישראל.

טופס מסלקה פנסיונית

עד הקמת המסלקה, כל אדם שרצה לבצע בדיקה של מצב החיסכון הפנסיוני שלו נאלץ לפנות לכל אחת מהקופות או מחברות הביטוח בהן היה מבוטח, למלא טפסים, לחכות זמן רב לקבלת המידע ואז לבצע השוואה ידנית. מדובר בתהליך מייגע, בזבזני וחסר יעילות שבסופו המידע שהתקבל היה חלקי ולא בהכרח מדויק.
עם הפעלת המסלקה הפנסיונית של משרד האוצר, תהליך קבלת המידע והפקת דוח מסלקה פנסיונית הפך לענין של מספר דקות, תוך מילוי של טופס אחד ויחיד. טופס המסלקה הפנסיונית הוא למעשה שלב ההרשמה הראשוני לשירות, בו כל אדם ממלא את הפרטים האישיים שלו – שם, מספר תעודת זהות, כתובת מייל, מספר טלפון נייד.
מרגע ההרשמה במערכת נוצר עבור המשתמש אזור אישי מאובטח עם שם משתמש וסיסמה, ודרכו ניתן בכל עת להפיק את דוח המסלקה המקיף ולצפות במידע המלא והעדכני ביותר. הכל בלחיצת כפתור, בנוחות מירבית ובצורה מאובטחת לחלוטין.
הנתונים עוברים הצפנה חזקה, גם בעת שליחת הבקשות וגם בעת העברת המידע מהגופים השונים. כל התהליכים מתנהלים באופן דיגיטלי וממוכן ומבלי שעין אנושית חיצונית תצפה במידע האישי. משרד האוצר שם דגש עליון על רמת האבטחה במערכת ומבצע בדיקות מתמידות ושדרוגי אבטחה שוטפים.
טופס המסלקה מהווה דוגמא נהדרת לשירות ממשלתי איכותי שחוסך זמן, משאבים וכאבי ראש לאזרחי ישראל ומייצר ערך של ממש עבורם. היום כל אחד יכול לנהל את החיסכון הפנסיוני שלו בקלות, בזמן אמת ולקבל החלטות כלכליות נכונות שישפיעו על איכות החיים שלו בהווה ובעתיד.

מסלקה פנסיונית בחינם

אחד היתרונות של המסלקה הפנסיונית של משרד האוצר הוא האפשרות להשתמש בה וליהנות מכל שירותיה בצורה חופשית וללא כל עלות לאזרח. המדינה לקחה על עצמה את המחויבות לספק שירות זה לציבור כחלק מהראייה שהנגשת המידע הפנסיוני וחיזוק החיסכון לטווח ארוך הם יעדי לאומיים מהמעלה הראשונה.
משרד האוצר מממן את עלויות הקמת המערכת, התחזוקה השוטפת, שדרוגי האבטחה ועוד, ובכך חוסך מהציבור תשלום עבור שירות כה חיוני ומשמעותי. יתרה מכך, המדינה גם מסדירה את העלויות שהגופים המוסדיים רשאים לגבות עבור השימוש במערכת, כדי שעלויות אלו לא יגולגלו בצורה כזו או אחרת על כתפי הציבור.
כל אזרח יכול אפוא ליהנות ממלוא הפונקציונליות שמציעה המסלקה הפנסיונית, להפיק דוחות, לבצע השוואות, לקבל התראות ועדכונים שוטפים וכיוצ״ב, ללא הגבלה וללא חיוב כלשהו. נתון זה תורם רבות לאטרקטיביות של המערכת ולאמון של הציבור בה, שכן גם מי שחושש מתשלום עבור שירותים מקוונים יכול להצטרף ולקחת חלק.
השימוש החופשי והפתוח מייצר חשיפה והיכרות רחבה יותר של כלל הציבור בישראל עם עולם החיסכון הפנסיוני. ככל שיותר אנשים ייחשפו למידע ויבינו את חשיבותו, כן תתפתח תודעה צרכנית ואקטיביות גבוהה יותר בקרב האזרחים בנוגע לחיסכון הפנסיוני שלהם.
המסלקה הפנסיונית בחינם היא דוגמא ומופת לאחריות ממשלתית ולראייה רחבה וארוכת טווח בתחום הפנסיוני. בעידן של חוסר ודאות כלכלית ואתגרים דמוגרפיים רבים, מהלך זה של משרד האוצר עשוי להיות בעל השפעה מכרעת על עתידה הכלכלי של החברה הישראלית בכללותה.

סיכום

המסלקה הפנסיונית של משרד האוצר מהווה פריצת דרך של ממש בשוק הפנסיוני בישראל. היא מספקת לכל אזרח כלי חזק לשליטה ובקרה על החיסכון הפנסיוני שלו, בקלות ובחינם. השקיפות שהמערכת יוצרת והנגישות הגבוהה למידע מאפשרות לכל אחד ואחת לקחת פיקוד על העתיד הכלכלי שלהם ולקבל החלטות מושכלות יותר.
משרד האוצר לקח על עצמו משימה לא פשוטה בהקמת מערכת בסדר גודל שכזה, שמתממשקת לכל הגופים במשק ודורשת סטנדרטיזציה ואינטגרציה של כמות עצומה של מידע. יחד עם זאת, הרגולציה המדוקדקת, תהליכי הבקרה, אבטחת המידע והמחויבות המלאה לספק שירות איכותי וחינמי לאזרח, הם שהופכים את המערכת לכלי אמין ורב עוצמה.
היום, רק בלחיצת כפתור, כל אזרח יכול לדעת בדיוק מה מצבו הפנסיוני, איפה הכספים שלו, כמה הוא צפוי לקבל בפרישה ומה עליו לעשות כדי לשפר את מצבו. זוהי מהפכה צרכנית אמיתית שהופכת את כל אחד ואחת מאיתנו ללקוח מעורב, מודע ובעל יכולת השפעה משמעותית.
אין ספק שתרומתה של המסלקה הפנסיונית לחוסן הכלכלי ולביטחון הסוציאלי של ישראל תלך ותגדל משנה לשנה. על כך מגיעה תודה גדולה למשרד האוצר, לאגף שוק ההון וכמובן לכל העוסקים בפיתוח המערכת ותחזוקתה. זהו שירות מצוין ומתקדם שמשפר את איכות החיים של כולנו ומהווה נדבך חשוב בבניית חברה צודקת ושוויונית יותר.

נושאתיאור
משרד האוצר דוח מסלקה פנסיוניתמשרד האוצר הקים את המסלקה הפנסיונית, מערכת מרכזית לריכוז נתוני החיסכון הפנסיוני של כל אזרחי ישראל. המערכת מאפשרת לכל אדם להפיק דוח מקיף על מצב החיסכון שלו בכל הקופות והקרנות. משרד האוצר אחראי על חקיקת חוק המסלקה, הסדרת כללי פעילותה, אבטחת המידע ויצירת סטנדרטים אחידים להעברת נתונים.
אתר המסלקה הפנסיונית של משרד האוצרמשרד האוצר הקים אתר אינטרנט ייעודי למסלקה הפנסיונית בכתובת. האתר מכיל הסברים על תפקידי המערכת, הנחיות הרשמה, מדריכי שימוש, שאלות ותשובות ופרטי יצירת קשר. האתר נגיש וידידותי ומטרתו להנגיש את השירות לכלל הציבור.
הוצאת דוח מסלקה פנסיוניתבאמצעות המסלקה הפנסיונית, כל אדם יכול להוציא בקלות דוח מקיף המרכז את כל המידע מכל החשבונות הפנסיוניים שלו. הדוח כולל נתונים על היתרות, הפקדות, דמי ניהול, רווחים, כיסויים ביטוחיים ותחזית פנסיה. הכל בלחיצת כפתור דרך האזור האישי באתר, ללא פניה לגופים שונים וללא עלות.
מסלקה פנסיונית של משרד האוצרהמסלקה הפנסיונית של משרד האוצר היא מהפכה צרכנית המעניקה לכל אזרח כלים לפיקוח, מעקב ושליטה על החיסכון הפנסיוני שלו. המערכת הדיגיטלית מחברת בין כל הגופים במשק ויוצרת "סופרמרקט פנסיוני" שקוף ונגיש. הנתונים מוצפנים ואבטחת המידע נמצאת בראש סדר העדיפויות. המערכת מהווה מיזם חברתי חשוב להעצמת הציבור ולהגברת מודעותו לחיסכון ארוך הטווח.
טופס מסלקה פנסיוניתההצטרפות למסלקה הפנסיונית נעשית ע"י מילוי טופס הרשמה מקוון פשוט הדורש מספר נתונים בסיסיים. מרגע ההרשמה נפתח למשתמש אזור אישי מאובטח דרכו ניתן להפיק את הדוח המקיף בכל עת. הטופס החליף את הצורך לפנות לכל גוף בנפרד ולמלא טפסים שונים. כעת הכל נעשה בקלות וללא טרחה מיותרת.
מסלקה פנסיונית בחינםאחד היתרונות הגדולים של המסלקה הפנסיונית היא העובדה שכל שירותיה ניתנים לציבור בחינם, ללא כל עלות. משרד האוצר מימן את הקמת המערכת ותחזוקתה ובכך חסך מהאזרחים תשלום על שירות כה חיוני. הדבר מגביר את השימוש במערכת, מנגיש אותה לכולם ותורם להעלאת המודעות הכללית לנושא החיסכון הפנסיוני.
 

תוכן עניינים

אין באמור בפרסום זה כדי להוות ייעוץ פנסיוני המותאם לנתוניך האישיים, לצרכיך ולהעדפותיך, ואין בו משום המלצה לביצוע עסקה כלשהי במוצר פנסיוני. הנתונים הם לא נתונים רשמיים ולכן יכולים להשתנות בהתאם. *אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

אתר לי דוח מסלקה